Virškinamąjį traktą pagal tai, koks vaidmuo jam tenka organizme, galime palyginti su dirigentu, nes nuo jo tikslaus valdymo priklauso harmoningas visų organizmo sistemų darbas.
Organizmas organizme-tai žarnynas su jame esančiais mikroorganizmais. Ar žinote, kiek jų? trilijonai,
maždaug tiek, kiek mūsų organizme yra ląstelių. Ir būtent jie, plika akimi nematomi trupinėliai, sprendžia, kokios nuotaikos atsibundame, ar kokią alergiją arba kitą ligą pasigausime.O ar žinote, kad
žarnyno mikroflora tiesiogiai veikia smegenis. Autistiškų vaikučių smegenims ypač svarbi žarnyno mikroflora. Jau septynioliktame amžiuje olandai pirmą kartą ėmė ją tirti. Bet ir po tų atliktų tyrimų, ilgus amžius ryšys tarp žarnyno bakterijų ir smegenų funkcijų buvo vertinamas skeptiškai. Tik prieš kelerius metus sulaukta neurologijos srities pokyčių. Mokslininkai pradėjo daugiau atlikinėti tyrimus ir su autistiškų vaikučių ir suaugusių mikroflora. Buvo atlikti didelio masto daugiamilijoninių tyrimų projektai, skirti žarnyno bakterijų poveikiui smegenims tirti, mokslininkams leido pagaliau įsitikinti, kad ryšys tikrai egzistuoja.
Geriausia žinia yra tai, kad mes patys galime pakeisti savo mikroflorą, taip pagerinant sveikatą ir emocinę būseną .Keičiant mūsų pačių ir vaikučių mitybos įpročius, įrodyta, kad jau per kelias dienas pasikeičia žarnyno bakterijos. Mano patirtys su savo autistišku sūnumi buvo liūdnokos. Nuo mažens turėjome daug bėdų. Tuo metu, aš daug informacijos ir žinių neturėjau, todėl visos žarnyno problemos buvo sprendžiamos geriant antibiotikus. To pasekoje, vaiko žarnynas visiškai išsibalansavo.
Nuo mažens mūsų antrieji namai buvo ligoninės. Jei tada būčiau turėjusi tiek patirties ir informacijos, mano sūnui būtų nereikėję tiek kankintis. Anksčiau ar vėliau, galutiniai žarnyno mikrobiota susiformuoja iki trijų metų, kartu formuojantis pagrindinėms smegenų neuronų jungtims. Ir tai priklauso pagrinde nuo vaiko tėvų.
Moksliškai įrodyta, kad mityba, kurioje vyrauja cukrus, gyvūniniai riebalai, gali įjungti mechanizmus,
neigiamai veikiančius smegenis. Be to, ypač vaikams su autizmu, sukelia imuninės sistemos sutrikimus, sutrikdančius genų dalyvaujančių lipidų ir angliavandenių apykaitos reguliavimą.
Mano pastaba visoms mamytėms, kurios mažus vaikučius prekybos centruose ramina su saldainiukais. Gavęs cukraus autistiškas vaikutis, grįžus namo jus tikrai apdovanos netinkamu elgesiu.
Simptomai rodantys, kad reikia kreiptis pas gydytojus.
1.Blyškumas, svorio kritimas ar staigus svorio augimas.
2.Nuolatinis nuovargis.
3.Lėtinių ligų paūmėjimas ,įvairūs uždegiminiai procesai.
4.Galvos skausmai.
6.Alergijos.
7.Taip pat virškinamojo trakto sutrikimai.
Ką reikėtų žinoti kreipiantis pas medikus.
Kokius tyrimus pirmiausiai reiktų atlikti.
Tai testas, leidžiantis pagal atliktus kraujo tyrimus diagnozuoti maisto netoleravimą. Atliekant šį tyrimą nustatomi antikūnai, rodantys padidėjusį jautrumą konkretiems maisto produktams, įskaitant mieles. Šis tyrimas nėra pats pigiausias, tačiau jo rezultatai tikrai bus naudingi ir padės pakoreguoti mitybą ir susigrąžinti žarnyno gleivinės sveikatą.
Koprograma, tai išmatų tyrimas, kuris leidžia įvertinti žarnų, kasos fermentinį aktyvumą ir virškinimo sistemos pajėgumą, galimus uždegimo procesus žarnyne.
Bet vėl gi, koprograma bus informatyvi, tik esant CANDIDA augimo stadijoje.
Chromatografija tai mikrobiomos sudėties tyrimas. Čia jau tiksliai tiriami mikrobų žymekliai, cheminės medžiagos rodančios vienokių ar kitokių mikrobų buvimą organizme.
Tyrimui gali būti naudojamas ir kraujas ir šlapimas ir odos ląstelės ir net tepinėliai iš gleivinių. Tai labai geras tyrimas, leidžiantis nustatyti bet kurios ligos infekcinių ir uždegiminių procesų kilmę. Jis yra universalus, tinkamas tiriant skirtingas mikroorganizmų grupes, ne tik bakterijas, bet ir mikroskopinius grybus, bei virusus.
Kraujo tyrimas, dėl imunoglobulinų. G CANDIDA ALBICANS grybelis naudojamas norint diagnozuoti invazines kandidozės formas, ištirti specifinį imuninį atsaką į grybus ir įvertinti priešgrybelinio gydymo veiksmingumą esant stipriai kandidozei.
Išmatų pasėlis mieliagrybiams, kuris leidžia nustatyti ir įvertinti virškinamojo trakto užterštumą, CANDIDA stiprumą, taip pat jautrumą priešgrybeliniams preparatams. Be to į šį tyrimų sąrašą galima įtraukti skreplių tyrimą, mieliagrybiams nustatyti. Taip pat gali būti atliktas ir šlapimo tyrimas.
Jei jūsų vaikas turi sinusų ar šlapimo takų problemų. Pasirodo grybai labai mėgsta įsitaisyti sinusuose,
todėl dažnai vaikams išsivysto pasikartojantis adenoiditas.
Žinodami priežastį, galime pašalinti pasekmes. Būtent šis požiūris yra prevencinės funkcinės integralios medicinos pagrindas.
Mano nuoširdus patarimas, ieškoti priežasties ir atradus ją šalinti kaip įmanoma greičiau.